Výšlap na Lysou horu

28. 12. 2023

Přes vánoční prázdniny jsme konečně našli čas, abychom se vydali na Kopcem dlouho plánovaný výšlap na Lysou horu. Dokonce se k nám přidalo i pár skautů z Albrechtiček a Studénky 🙂
Kolem osmé hodiny jsme společně vyrazili od Šance po žluté. Cestou bylo znát, že kluci ze Studénky a Albre mají nachozeno a zvládají rychlejší tempo, zatímco Bravantice … se cestou chtějí i kochat 😀 Koníček jako obvykle hned pod kopcem hlásila, že už nemůže, celou cestu to na její tváři bylo znát, ale díky povzbuzování „za zatáčkou už tam budeme“, to zvládla.
Dole bylo lehce blátivo a mokro, zato nahoře zasněženo s krásným výhledem. Posvačili jsme, vyfotili se a šli / jeli po zadku oklikou dolů. U toho jsme se docela zasmáli, párkrát spadli, ale naštěstí nic, kvůli čemu bychom museli volat horskou službu, která kolem nás 2x projela.
Husky dole nechtěl jít závěrečný úsek po hlavní cestě a zvolil Krkavčí stezku, což bylo o něco dál a s větším výškovým profilem. Vysloužil si za to několik zamračených pohledů a Buchtám tím úplně zkazil celý den, což mu cestou v autě dávaly patřičně najevo 😀